Home - Product informatie - Glasvezel - SFP modules, wat en hoe?

Heeft u vragen?


Neem contact met ons op

030 669 1222

Start een chatgesprek

SFP modules, wat en hoe?

Bent u op zoek naar een SFP module waarmee u uw switch op glasvezel kunt aansluiten en weet u nog niet welke module u moet kiezen? Om erachter te komen welke SFP module in uw situatie geschikt is, leggen wij graag uit wat de verschillende optie zijn. Wilt u direct advies, neem dan contact met ons op!
SFP-modules zijn verkrijgbaar voor verschillende afstanden, met verschillende aansluitingen en met wisselende snelheden. Op deze pagina leest u alles wat u moet weten over SFP-modules en glasvezel. Mikrotik SFP module

Glasvezel internet en intern glasvezelnetwerk

Glasvezel internet biedt hoge download- en uploadsnelheden en een lage latency. Om van deze voordelen te profiteren, is een glasvezelverbinding voor uw interne netwerk een goede keuze. Zodra u kiest voor glasvezelverbindingen, heeft u SFP modules nodig om in uw switch te plaatsen. Deze worden gebruikt om glasvezelkabels op aan te sluiten en waarmee u de switches onderling en met de glasvezelinternetverbinding koppelt.

Single-mode glasvezel en multi-mode glasvezel

Bij de keuze voor een SFP-module moet u eerst weten of u een single-mode of multi-mode glasvezelkabel gebruikt. Het verschil tussen deze kabels zit hem in de afstand die zij kunnen overbruggen en de internetsnelheid die zij ondersteunen.
 
Single mode glasvezel
Multi mode glasvezel
..

Verschil SFP en SFP+

Glasvezelmodules zijn verkrijgbaar in SFP en SFP+ varianten. Het verschil zit hem in de overdrachtssnelheid die de modules ondersteunen. Standaard SFP ondersteunt geen dataoverdracht van 10GB. Een SFP+ module ondersteunt die snelheid wel en zal daarom altijd wat hoger geprijsd zijn.

Compatibiliteit SFP modules

Niet elke SFP-module past zomaar in elke switch. Vaak bestaan er vaste combinaties van switches en bijbehorende SFP-modules. In onderstaand overzicht vindt u welk merk SFP module u nodig heeft voor uw switch.
 
Merk switch
 
Merk SFP module
 
Netgear logo

 
.....
Netgear logo
 
Cisco logo

 
Cisco logo
 
 
Ubiquiti

 
Mikrotik
ZyXEL logo
 
ZyXEL logo

 Mikrotik
 
HP
HP

Glasvezelkabels en connectoren

Bij het uitzoeken van een geschikte glasvezelkabel moet u rekening houden met het soort connector. Meest voorkomend zijn een SC connector en een LC connector.
 
SC connector
..
LC connector
SC connector LC connector
Een SC connector is de klassieke connector voor datakabels. Vooral bedoeld voor telecom en datacom applicaties, waaronder point-to-point-verbindingen. SC connectoren zijn het meest gebruikelijk om verbindingen te maken tussen netwerkapparatuur. De LC connector wordt vaak gezien als de moderne vervanger van de SC connector. Deze connector is een stuk kleiner en wordt veel gebruikt in datacom applicaties en veeleisende omgevingen. De compactheid is namelijk ideaal voor racks met veel bekabeling.

Meer informatie

Wilt u meer weten over glasvezel internet, SFP-modules en glasvezelkabels? Neem dan contact op met onze productspecialisten. Zij beantwoorden uw vragen en geven advies op maat voor uw situatie. Bel met 030 669 1222 of mail naar info@routershop.nl.

Service

Contact

Bestelproces

Algemene informatie